Polskie innowacje przyciągają Amerykanów
Firma z kalifornijskiego Santa Cruz zamierza przenieść na Dolny Śląsk część swojego biznesu z Chin i Indii. Enabled Ware dostarcza oprogramowanie umożliwiające udostępnianie treści na różnych platformach - komputerach, smartfonach lub telewizorach. Oferuje także rozwiązania w tzw. chmurze (cloud computing) służące rozdzieleniu i zarządzaniu mediami w ramach przedsiębiorstwa.
Na razie skala inwestycji Amerykanów jest nieznana. O jej zlokalizowaniu we Wrocławiu przesądziła wcześniejsza współpraca z tamtejszą innowacyjną firmą Research & Engineering Center. Po rezygnacji Enabled Ware ze wschodnich poddostawców kontakty z polskim partnerem mają się zacieśnić.
Kilka miesięcy temu z działalnością REC Global zapoznawali się uczestnicy wizyty studyjnej organizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach kampanii promocji postaw innowacyjnych „Świat potrzebuje Twoich pomysłów”. Istniejąca od 2007 r. firma specjalizuje się w usługach z zakresu projektowania i rozwoju inżynierii programowania dla różnych gałęzi przemysłu. Wśród jej klientów są podmioty z sektora MSP, duże przedsiębiorstwa m.in. Siemens i Continental, a także młode innowacyjne firmy dopiero wchodzące na rynek. Posiada centra badawczo-rozwojowe w Polsce, Chorwacji, Słowacji oraz biura sprzedaży w Europie i Ameryce Północnej.
REC buduje software, który instalowany jest w systemy pomiarowe, linie produkcyjne, zaawansowane maszyny oraz urządzenia. Produkty powstają w ścisłej współpracy z odbiorcą i obejmują także tworzenie prototypu osprzętu i rozwiązań planistycznych na wczesnym etapie projektu. Zaawansowane technologicznie wdrożenia zdobyły już uznanie w wielu krajach o czym świadczy fakt, że ponad 90 proc obrotów spółki stanowią przychody ze sprzedaży oprogramowania za granicę.
Obecnie grupa REC zatrudnia ponad 300 inżynierów i jest uznawana za jedną z najszybciej rozwijających się firm z branży „software development services” w Europie Wschodniej, a także regionalnego lidera w zakresie międzynarodowych projektów badawczych. Znalazła się w gronie kilkunastu przedsiębiorstw w kraju zakwalifikowanych do programu „Polski Czempion”, wspierającego rozwój firm mających szansę na sukces w wymiarze europejskim i światowym. Niedawna spółka została finalistą prestiżowego konkursu European Business Awards, którego ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi w kwietniu 2013 roku.
Źródło: www.pi.gov.pl
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje