WWF: urbanizacja i uprzemysłowienie Chin zagrażają bioróżnorodności
Międzynarodowa organizacja, której logo – panda wielka – jest również rozpoznawalnym symbolem Chin, skupiła się w swoim raporcie na 12 „kluczowych gatunkach” dzikich zwierząt mieszkających w tym kraju. Jak zauważono, mimo przyznania wielu z nich statusu zwierząt chronionych populacje ikonicznej pandy wielkiej i słonia azjatyckiego regenerują się powoli, a tylko dwa gatunki – ibis czubaty i jeden z chińskich piżmowców – wykazują pozytywne oznaki wzrostu populacji.
„Wysiłki na rzecz ochrony tych czterech gatunków były większe, ich populacje zaczynają rosnąć. Ale – co brutalne i smutne - populacje innych zwierząt zmniejszyły się” - powiedział na konferencji prasowej Li Lin z WWF China cytowany przez agencję AFP.
Wśród gatunków, których populacje niebezpiecznie zmalały na przestrzeni ostatnich lat, są zwierzęta ze wszystkich stron kraju: wielbłądy dwugarbne zamieszkujące pustynie na zachodzie, żyjące w rzece Jangcy delfiny, żyjące nad Amurem tygrysy syberyjskie oraz gibony z tropikalnej wyspy Hainan (Hajnan).
źródło:www.pap.pl
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje