Rozpoczęła się rekrutacja na seminarium "Patent na dobry początek"!
Seminarium będzie doskonałą okazją, aby bliżej zapoznać się z szeroką problematyką własności przemysłowej. Eksperci Urzędu Patentowego, na co dzień zajmujący się tematem poradzą jak skutecznie chronić własność intelektualną w przedsiębiorstwie, z jakimi wiąże się to kosztami i jakie przynosi korzyści, dowiemy się także jak sformułować skuteczną strategię ochrony. Rozmawiać będziemy o prawach autorskich, o ochronnie wynalazków, wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Poznamy procedury uzyskiwania ochrony zarówno w kraju jak i zagranicą. Nauczymy się jak zarządzać własnością intelektualną i jej komercjalizacją oraz jak korzystać z informacji patentowej. Chcemy nadać seminarium charakter otwartej dyskusji, dzięki której zostaną wyjaśnione aspekty, które wzbudzają Państwa największe wątpliwości.
Roli jaką pełni ochrona własności intelektualnej dla każdego, zwłaszcza innowacyjnego przedsiębiorstwa nie sposób przecenić. Firmy opracowując nowe rozwiązania, wynalazki, projekty czy też stosując znaki towarowe wprowadzają je na rynek z myślą o zysku, zbudowaniu swojej marki czy też umocnieniu pozycji. Jednak nawet najbardziej rewolucyjny produkt, jeśli odpowiednio wcześnie nie zapewni się mu ochrony prawnej, może być źródłem strat i wielu prawnych komplikacji. Nasze pomysły, unikalne rozwiązania techniczne, opracowane przez nas technologie i stosowane znaki towarowe mogą stać się źródłem zysku, a nawet własnością chronioną prawnie innego przedsiębiorstwa. Aby tego uniknąć niezbędne jest uzyskanie na nie ochrony prawnej. Dzięki niej nie tylko zabezpieczymy poniesione nakłady i zapewnimy sobie swobodne i bezpieczne korzystanie z naszych pomysłów, ale także będziemy mieć możliwość uzyskania dodatkowych zysków związanych z udzielaniem licencji czy też sprzedażą praw i patentów.
Udział w seminarium jest bezpłatny jednak wymaga rejestracji, która odbywa się za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego tutaj.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na imalopolska@umwm.pl
Termin: 7 listopada 2013 roku, godz. 10.00
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56 (VII piętro – sala sesyjna)
Źródło: www.malopolska.pl
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje