Bydgoski Festiwal Nauki - odkrywaj naukę z największymi
Kochane Przedszkolaki, ciekawi świata Gimnazjaliści, poszukujący przygód Licealiści, pilni Studenci, zabiegani Rodzice, szanowni Seniorzy - zapraszamy do udziału w Bydgoskim Festiwalu Nauki. Bliskie spotkanie z nauką odbywać się będzie w interaktywnej formie pokazów, wykładów i eksperymentów. Festiwal to szalenie ciekawa propozycja dla każdego i w każdym wieku.
Już po raz piąty bydgoskie uczenie wyższe (Collegium Medicum UMK, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki) organizują Bydgoski Festiwal Nauki, który odbędzie się w dniach 28-31 maja 2014 roku. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Złap bakcyla nauki” i skierowane jest do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań.
Podczas piątej jubileuszowej edycji BFN będzie można dowiedzieć się jak działają roboty, poznać najciekawsze informacje ze świata roślin i zwierząt, dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie oraz poznać najciekawsze nowinki ze świata techniki. Kryminał, genetyka sądowa, sala operacyjna, prosektorium… to nie wstęp do mrocznego thrillera w klimacie CSI, ale fragment tematów wyjątkowej oferty festiwalowej.
W programie Festiwalu znajdą się również koncerty plenerowe. 28 maja (środa) od godz. 16.00 zapraszamy do siedziby TVP w Bydgoszczy (ul. Kujawska 7), gdzie odbędzie się inauguracja Festiwalu. W programie wiele atrakcji, koncerty, pokazy i mnóstwo niezapomnianych emocji a wszystko to na żywo transmitowane na antenę telewizyjną. 31 maja (sobota) o godz. 12.00 na Starym Rynku odbędzie się na Piknik Naukowo-Rodzinny. W programie oryginalny pokaz naukowy „Jajem w naukę”, przygotowany przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, pokazy, eksperymenty, pokaz tresury psów policyjnych. Na zakończenie Festiwalu największe przeboje 1989 roku zaśpiewają studenci i pracownicy Instytutu Edukacji Muzycznej UKW przy akompaniamencie zespołu EWI.
Pełny program Festiwalu wraz z ogłoszonymi konkursami znajduje się również na stronie www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl.
Wszystkie atrakcje są bezpłatne, na część imprez wymagane są wcześniejsze zapisy (poprzez elektroniczny system zapisów dostępny od 5 maja).
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje