16 Europejski Kongres Biotechnologiczny
Od 13 do 16 lipca 2014 w Edynburgu odbędzie się 16-ty Europejski Kongres Biotechnologiczny organizowany przez Europejski Związek Biotechnologiczny (The European Federation of Biotechnology).
Jest to jedna z ważniejszych europejskich konferencji skupiająca zarówno biotechnologów akademickich, poświęcających się pracy naukowo-badawczej, jak i tych na co dzień wykorzystujących procesy biotechnologiczne na skalę przemysłową.
16 biennale odbędzie się w pięknym i zabytkowym szkockim mieście – Edynburg.
Spodziewanych jest około 1 400 delegatów, 1 000 plakatów naukowych, ponad 150 prezentacji i ponad 50 wystawców.
Program konferencji został tak skonstruowany, by poruszyć wszystkie aspekty tej szerokiej dyscypliny naukowej jaką jest biotechnologia, wliczając tzw. „zieloną” biotechnologię, związaną z ochroną środowiska, fizjologię drobnoustrojów, biologię syntetyczną i systemową mikroorganizmów, zastosowanie biokatalizy, biotechnologii przemysłowej, inżynierii biochemicznej, biotechnologii medycznej i wiele więcej.
Kongres jest świetną okazją do dzielenia się pomysłami i nawiązania współpracy z firmami biotechnologicznymi i farmaceutycznymi, inwestorami, producentami sprzętu, urządzeń, wyrobów medycznych, dostawcami nowoczesnych technologii, organami rządowymi i regulacyjnymi, firmami IT, stowarzyszeniami i towarzystwami biotechnologicznymi, instytutami badawczymi, uniwersytetami, konsultantami, firmami prawniczymi oraz indywidualnymi ekspertami.
Ze szczegółowym planem konferencji można zapoznać się pod linkiem: https://www.eiseverywhere.com/file_uploads/fde3045a2c02f86d38e7dfc224dc007a_ECB16DaybyDayProgrammev8-forwebsite.pdf.
Tłumaczenie: Barbara Garbacka
Źródło: http://www.ashp.orgNajdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje