EuroLab 2016: konferencja naukowa pt. „Miejsce zdarzenia”
Głównym wydarzeniem Techniki 5. Międzynarodowych Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab będzie IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Miejsce zdarzenia”. Jej organizatorami są Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji oraz Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne. Targi CrimeLab odbędą się w dniach 12-14 kwietnia 2016 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie równolegle z 18. Międzynarodowymi Targami Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab.
Targi CrimeLab skierowane są do profesjonalistów zajmujących się techniką kryminalistyczną. Konferencja pt. „Miejsce zdarzenia” potrwa dwa dni i odbędzie się już czwarty rok z rzędu. Gromadzi ona liczne grono słuchaczy, wykładowców i prelegentów, wśród których znajdują się teoretycy i praktycy kryminalistyki, przedsiębiorcy, osoby prowadzące badania naukowe, przedstawiciele świata akademickiego oraz wymiaru sprawiedliwości i policji, a także studenci prawa, kryminalistyki i nauk pokrewnych.
Podczas konferencji odbędą się pokazy pracy polskich i niemieckich techników kryminalistyki, którzy dokonają oględzin na zainscenizowanym miejscu zdarzenia. Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt i materiały ujawnią oraz zabezpieczą ślady kryminalistyczne. Porównane zostaną zasady pracy i techniki działania zespołów z Polski i Niemiec oraz sposoby dokumentowania czynności z oględzin miejsca zdarzenia.
Kryminalistyka - od historii do praktyki
Jedna z sesji pierwszego dnia konferencji poświęcona będzie historii kryminalistyki. Prelegenci zaprezentują imponujący dorobek i dynamiczny rozwój tej dyscypliny, która służy wykrywaniu przestępstw, ustalaniu sprawcy i sposobu jego działania, gromadzeniu dowodów oraz zapobieganiu przestępstwom.
Innowacja w służbie kryminalistyki
Podczas konferencji podjęty będzie także temat innowacji naukowo-technicznych, które zwiększają skuteczność badań oraz szybkość analiz różnego rodzaju materiałów i substancji, a tym samym wspomagają pracę biegłych. Zaproszeni wykładowcy zaprezentują nowoczesny sprzęt, omówią zastosowanie nowych technologii oraz rozwiązań, które pozwalają usprawnić proces zabezpieczania materiału dowodowego na miejscu zdarzenia, identyfikację oraz badania kryminalistyczne (skanowanie przestrzenne, dalmierze laserowe itp.).
Warunki uczestnictwa
Konferencja pt. „Miejsce zdarzenia” odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2016. Udział jest odpłatny i wynosi 300 zł brutto. Zapisu należy dokonać poprzez stronę www.miejscezdarzenia.edu.pl, na której znajduje się również szczegółowy program. Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie na język angielski.
Z kolei rejestracja na Targi CrimeLab jest obowiązkowa i bezpłatna. Obejmuje ona również wstęp na odbywające się równolegle 18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Więcej informacji o Targach CrimeLab znajduje się na stronie www.crimelab.pl.
Patronaty
Patronat honorowy nad Targami EuroLab 2016 i CrimeLab 2016 objęli: Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego; insp. Zbigniew Maj, Komendant Główny Policji oraz prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk.
***
Kontakt PR:
Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072
Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
agnieszka@lawendapr.com, tel. 601 99 10 89
Ewa Prochowicz, koordynator działu marketingu, MT Targi Polska,
eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje