EUROLAB: konferencja Instytutu Ekspertyz Sądowych
Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie będzie organizatorem bezpłatnej konferencji pt. „Wypadek drogowy i co dalej…”. Odbędzie się ona 14 kwietnia br., tj. trzeciego dnia 18. Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab oraz 5. Targów Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.
Instytut Ekspertyz Sądowych prowadzi działalność badawczą w zakresie nauk sądowych, działa na rzecz rozwoju i popularyzacji tej dziedziny wśród prawników oraz praktyków wymiaru sprawiedliwości, a także opracowuje opinie w sprawach karnych i cywilnych. Konferencja skierowana jest do profesjonalistów, którzy zajmują się wyjaśnianiem okoliczności zdarzeń. Będzie to dla nich okazja do zasięgnięcia wiedzy od ekspertów z Zakładu Badania Wypadków Drogowych, Zakładu Kryminalistyki oraz Pracowni Genetyki Sądowej Instytutu, którzy specjalizują się w badaniach dotyczących wyjaśniania okoliczności wypadków drogowych.
Wypadki drogowe bez tajemnic
Eksperci omówią zagadnienia związane z wyjaśnianiem okoliczności wypadków drogowych, a także przeprowadzą studium przypadku. Przybliżą także wstępną rekonstrukcję przebiegu wypadku drogowego oraz proces przeprowadzania badania mikrośladów, tj. np. okruchów szkła, lakieru czy włókien, które zostały w toku postępowania zabezpieczone na miejscu czy odzieży osób uczestniczących w zdarzeniu.
Kolejne wystąpienia dotyczyć będą badań traseologicznych, których celem jest ustalenie poruszania się osób po wypadku, a także genetycznych prowadzących do wskazania osoby kierującej pojazdem. Odrębne wystąpienie poświęcone będzie ustaleniu u osób uczestniczących w wypadku stanu trzeźwości oraz obecności środków odurzających, takich jak narkotyki, dopalacze czy leki.
Po przedstawieniu ustaleń końcowych nastąpi podsumowanie konferencji.
Warunki uczestnictwa
Konferencja pt. „Wypadek drogowy i co dalej…” odbędzie się 14 kwietnia w godzinach 11.00-13.20 w sali konferencyjnej B na I piętrze Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie www.targieurolab.pl.
Wstęp na Targi EuroLab oraz CrimeLab, które potrwają od 12 do 14 kwietnia br., jest bezpłatny, wymagana jest natomiast rejestracja, której można dokonać online lub na miejscu.
Patronaty
Patronat honorowy nad Targami EuroLab 2016 i CrimeLab 2016 objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk oraz Komendant Główny Policji.
***
Kontakt PR:
Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072
Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
agnieszka@lawendapr.com, tel. 601 99 10 89
Ewa Prochowicz, koordynator działu marketingu, MT Targi Polska,
eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje