ONZ będzie walczyć z superbakteriami
Naukowcy z całego świata przeprowadzają badania nad nowymi antybiotykami oraz rozwiązaniami, których celem będzie ich zastąpienie. Związane jest to z faktem, iż bakterie z czasem ulegają uodpornieniu na leki przez co stają się tzw. „superbakteriami”. Problem ten został oficjalnie dostrzeżony przez ONZ.
Na badania i testy kliniczne antybiotyków zostało przeznaczone 600 milionów funtów przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Ponadto w celu walki z jednym z największych zagrożeń dla zdrowia człowieka mają powstać nowe rozwiązania, które będą walczyć z drobnoustrojami chorobotwórczymi.
Oprócz działalności badawczej podjęta będzie również akcja edukacyjna wśród zwykłych ludzi oraz reprezentantów branży medycznej w celu przekonania do używania antybiotyków rzadziej bądź gdy będzie to konieczne. Ponadto ONZ podjęło działania opracowania ścisłych regulacji używania leków, głównie w przemyśle rolnym oraz systemy monitorowania ich stosowania.
Obecnie około miliona ludzi ginie rocznie z powodu działalności superbakterii. Jednak przed upływem 2050 roku liczba ta prawdopodobnie wzrośnie do 10 milionów osób.
Źródło: ONZ
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje