Odkryto geny bakteryjne łagodzące przebieg malarii
W ostatnim czasie doszło do zidentyfikowania bakteryjnych genów łagodzących przebieg malarii. Badania zostały przeprowadzone przez zespół z Uniwersytetu Tennessee w Knoxville oraz Uniwersytetu w Louisville, a ich wyniki ukazano w piśmie Frontiers in Microbiology.
Według badań przeprowadzonych w lutym przez Amerykanów okazuje się, iż przebieg malarii jest uzależniony nie tylko od pasożyta (zarodziec) lub gospodarza, ale również od bakterii w zarażonym organizmie.
W ramach kolejnego studium podjęto działania w celu zrozumienia działania bakterii mikroflory. Joshua Stough dokonał przeanalizowania setek genów oraz ustalił, iż cechy, które świadczą o potencjalnym oddziaływaniu na malarię występują w 32 genach bakteryjnych oraz 38 genach mysich.
Steven Wilhelm dodaje, iż świadczy to o zminimalizowaniu ilości genów na których należy pracować. Wyniki otrzymane podczas drugiego badania pomogą w analizie oraz w porównaniu otrzymanych danych. Będzie można sprawdzić, czy to co dostrzegamy, ujawnia się również w próbkach z rejonów występowania malarii.
Źródło: EurekAlert!
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje