Dni NCN już za miesiąc w Gdańsku
W części roboczej wydarzenia zaplanowaliśmy cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty dla wnioskodawców dotyczące procesu ubiegania się o finansowanie projektów badawczych oraz warsztaty dla pracowników administracyjnych jednostek naukowych. Spotkania dla wnioskodawców będą miały formę dwudniowych warsztatów. Oferta skierowana jest do osób prowadzących badania naukowe, które nie kierują i nie kierowały dotąd projektami badawczymi finansowanymi przez MNiSW lub NCN, a także w ciągu ostatnich 5 lat (w naukach ścisłych i technicznych oraz naukach o życiu) lub 10 lat (w naukach humanistycznych, społecznych i o sztuce) opublikowały co najmniej dwie prace o zasięgu międzynarodowym. Szkolenia dla pracowników administracyjnych to warsztaty prowadzone przez pracowników NCN bezpośrednio zaangażowanych w proces obsługi projektów badawczych, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przygotowaniem wniosków oraz realizacją projektu od strony formalnej.
Zapraszamy także na spotkanie, na którym we współpracy z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE będziemy mówić o tym, jakie możliwości grantowe oferuje Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC). Podpowiemy również, co zrobić, aby dostać prestiżowy grant ERC i gdzie szukać wsparcia. W programie Dni NCN nie zabraknie również informacji na temat tego, kiedy ruszą pierwsze konkursy i jakie obszary badawcze będą wspierane w ramach III edycji Funduszy Norweskich i EOG w obszarze „Badania”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Nauki. Do 2024 r. NCN przekaże naukowcom z tego źródła blisko 110 mln euro.
Na wszystkie wydarzenia w ramach Dni NCN zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na naszej stronie. Udział w warsztatach dla wnioskodawców i pracowników administracyjnych wymaga wcześniejszej rejestracji. Pozostałe spotkania mają charakter otwarty.
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje