Nowe pompy marki Watson-Marlow z obsługą sieci PROFINET
- Pompy z serii 530, 630 i 730 dostępne teraz z obsługą sieci PROFINET.
- Przemysłowa sieć Ethernet dostarcza informacje o procesach w czasie rzeczywistym, co przekłada się na wzrost produktywności.
- Standard ten stanowi gwarancję, że funkcje dawkowania i dozowania nie będą narażone na opóźnienia sieciowe.
- Zmniejsz koszty i złożoność systemu, wykorzystując pompę jako bramę do pozyskiwania danych z czujników.
Firma Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) rozszerza możliwości wykorzystania przemysłowej sieci Ethernet, wprowadzając obsługę sieci PROFINET w swoich pompach perystaltycznych z serii 530, 630 i 730. Dodatkowa opcja komunikacji zapewnia klientom szybki dostęp do dokładnych danych dotyczących wydajności i bezproblemową łączność w oparciu o nowoczesne systemy sterowania ze sterownikiem PLC oraz Internet rzeczy (IoT) zgodnie ze standardami EtherNet/IP™ i PROFINET®.
Postępująca cyfryzacja przemysłu wynika z potrzeby poprawy wydajności procesów, obniżenia kosztów operacyjnych oraz zminimalizowania przestojów. Dzięki szerokiej ofercie pomp procesowych marki Watson-Marlow z obsługą sieci PROFINET użytkownicy nie potrzebują już bram cyfrowych, adapterów ani drogich kart interfejsowych sterownika PLC. Zamiast tego wykorzystanie pompy jako bramy do pozyskiwania danych z czujników przekłada się na zmniejszenie kosztów oraz złożoności systemu.
Pompy oferują funkcje dozowania przez sieć, co oznacza możliwość tworzenia receptur dawkowania i dozowania podlegających obsłudze i regulacji zdalnie lub za pośrednictwem interfejsu HMI pompy. Zapewnia to dokładne i powtarzalne dozowanie oraz napełnianie z myślą o uzyskaniu optymalnej wydajności procesu.
Pompy są wyposażone w interfejs umożliwiający bezpośrednie podłączanie czujników ciśnienia i przepływu innych producentów. Szerokie opcje inteligentnej komunikacji oznaczają możliwość odczytywania za pośrednictwem pompy informacji pochodzących z sieci. Możliwe jest również ustanowienie lokalnych limitów związanych z obsługą. Jest to prosty i ekonomiczny sposób zabezpieczenia integralności procesów w oparciu o niezależne monitorowanie wydajności.
Pompy marki Watson-Marlow z serii 530, 630 i 730 z obsługą sieci przemysłowej Ethernet są w pełni kompatybilne z zaawansowanymi systemami sterowania rozproszonego oraz produktami najpopularniejszych producentów sterowników PLC, w tym Rockwell Automation, Emerson (Delta-V), Siemens i Beckhoff. Ponadto pompy obsługują wiele technologii czujników, m.in. takich producentów jak Krohne, Pendotech, Sonotec i Em-tec – pod kątem technologii biofarmaceutycznych jednorazowego użytku – czy Parker Hannifin i Balluff – na potrzeby przemysłu przetwórczego.
DALSZYCH INFORMACJI UDZIELAJĄ:
U klienta:
Lauren Gill Group PR Manager
Watson-Marlow Fluid Technology Group
E: lauren.gill@wmftg.com
W agencji:
Jan Stożek
Solski Communications
E: jstozek@solskipr.pl
INFORMACJE O SPÓŁCE:
Watson-Marlow Fluid Technology Group (WMFTG) jest światowym liderem w dziedzinie pomp perystaltycznych i powiązanych technologii toru przepływu płynu. Grupa składa się z dziesięciu marek o uznanej renomie, z których każda posiada własny obszar specjalizacji. Wspólnie dostarczają one najlepsze rozwiązania technologiczne dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i chemicznego oraz ochrony środowiska.
Siedziba spółki WMFTG znajduje się w brytyjskim mieście Falmouth. Firma prowadzi działalność międzynarodową w 44 krajach, w których zatrudnia łącznie ponad 1750 osób.
Watson-Marlow to spółka zależna należąca w całości do międzynarodowej grupy Spirax-Sarco Engineering plc, notowanej w ramach indeksu FTSE 100. Dysponuje ona strategicznie zlokalizowanymi zakładami produkcyjnymi na całym świecie oraz zatrudnia niemal 8000 pracowników, w tym 1900 inżynierów odpowiedzialnych za sprzedaż bezpośrednią i serwis.
Jako czołowe przedsiębiorstwo o technicznym profilu działalności poczuwamy się do odpowiedzialności za zarządzanie naszym oddziaływaniem na otoczenie ekonomiczne, przyrodnicze i społeczne oraz wspieramy naszych klientów i dostawców w ich dążeniach do realizacji podobnych celów. W sierpniu bieżącego roku spółka WMFTG zobowiązała się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2040 roku.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.wmftg.com
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje