Nowe Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii w Szczecinie już otwarte
Na ponad 10 tys. m2 znajdują się aż 72 laboratoria dydaktyczne, w których prowadzone są zajęcia praktyczne dla kierunków: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, fizyka techniczna, inżynieria materiałowa, biotechnologia, ochrona środowiska, budownictwo oraz nanotechnologia. W Centrum mieści się też sala wykładowa na 500 osób, pomieszczenia dydaktyczne, czytelnia, pokoje dla studentów i nauczycieli do prowadzenia konsultacji ze studentami. Dla wygody pracowników oraz studentów udostępniona została sieć bezprzewodowa, natomiast na każdym piętrze znajduje się pięć stanowisk komputerowych z dostępem dla Internetu. Centrum wyposażono także w nowoczesną platformę do kształcenia na odległość.
Dzięki powstałemu Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii studenci mają teraz zdecydowanie lepszy dostęp do zaawansowanych technologicznie urządzeń i aparatury, a naukowcy mogą w jednym miejscu prowadzić wszystkie zaawansowane badania w obszarze nanotechnologii co znacznie ułatwi współpracę i prowadzenie interdyscyplinarnych projektów badawczych.
Na budowę Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie otrzymał dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko. Budżet projektu wynosił blisko 46 mln zł. Instytucją Pośrednicząca było Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Z PO IiŚ w całej Polsce sfinansowano 50 projektów infrastrukturalnych uczelni. Łączna kwota dofinansowania przekracza 2,8 mld złotych.
Źródło: http://www.ncbir.pl/
Tagi: centrum, nauka, lab, laboratoriu, biotechnologia, nanotechnologia
wstecz Podziel się ze znajomymi