AkzoNobel zamknie fabrykę nadtlenków organicznych
Decyzja firmy związana jest z działalnością zakładu w holenderskim Deventer. W 2016 r. fabryka ta zostanie zamknięta, a przypadające na nią zdolności produkcyjne zostaną przeniesione do innych obiektów w Europie, Ameryce Północnej oraz Chinach. AkzoNobel jest w tej chwili światowym liderem w zakresie produkcji szerokiej gamy nadtlenków organicznych. Za zamknięciem europejskiej instalacji nie pójdzie zlikwidowanie funkcjonującego w tym samym miejscu ośrodka badań i rozwoju, w którym pracuje aktualnie ponad 200 specjalistów.
Wycofanie się z produkcji w Holandii jest o tyle ważne, że kompleks ten był jednym z dwóch największych w Europie należących do AkzoNobel i specjalizujących się w produkcji nadtlenków organicznych. Druga największa instalacja tego typu znajduje się w Belgii. Łącznie koncern dysponuje na całym świecie 11 instalacjami specjalizującymi się w wytwarzaniu omawianego produktu.
- Światowy popyt na nadtlenek wodoru w coraz większym stopniu pochodzi z Azji i Ameryki Północnej, co wymusza na nas konkretne działania, w tym poprawę wydajności i efektywności. Konsolidacja produkcji doprowadzi zaś do obniżenia kosztów, ale nie wpłynie na spadku łącznego tonażu produkowanych przez nas nadtlenków organicznych – tłumaczy Werner Fuhrmann, członek komitetu wykonawczego koncernu AkzoNobel.
Firma już wcześniej ogłosiła podjęcie działań restrukturyzacyjnych, które mają przynieść jej oszczędności w wysokości 500 mln euro w 2014 r. Teraz ten program będzie jeszcze rozszerzony.
Źródło: www.chemiaibiznes.com.pl
Tagi: nadtlenki organiczne, redukcja, fabryka, lab, laboratorium, produkcja
wstecz Podziel się ze znajomymi