NCBR pomaga polskim innowacjom przebić się na rynki globalne
Energooszczędna technologia budowy domów, platforma do tworzenia aplikacji mobilnych, serwis pozwalający użytkownikom zamienić swój dysk w chmurze w platformę e-commerce do sprzedaży plików - takie m.in. projekty doczekają się wsparcia dzięki rozstrzygniętemu II konkursowi w ramach pilotażowego przedsięwzięcia "GO_GLOBAL.PL Wsparcie innowacyjnych firm komercjalizujących wyniki badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych".
Jak poinformowali przedstawiciele NCBR w swoim komunikacie, firmy w ramach programu otrzymują dofinansowanie m.in. na opracowanie biznesplanu i strategii umiędzynarodowienia oraz na analizę rynków międzynarodowych, w tym zakup specjalistycznych raportów badawczych. Dotacje zostaną przeznaczone także na warsztaty z udziałem potencjalnych inwestorów z sektora venture capital oraz trening i coaching dotyczący wymogów prawnych, zarządzania własnością intelektualną, przygotowanie oferty do negocjacji na danym rynku.
"Jest wiele polskich firm bazujących na oryginalnych pomysłach i rozwiązaniach o +światowym+ potencjale rynkowym, które wymagają opracowania strategii ekspansji międzynarodowej. To właśnie z myślą o nich stworzyliśmy program GO_GLOBAL.PL - mówi dyrektor NCBR, prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski. - Nasz program pozwoli odważnym firmom na dostosowanie swoich produktów do specyficznych wymogów rynków zagranicznych, wzorując się na innowacyjnych przedsięwzięciach tam realizowanych" - dodaje.
W drugiej edycji programu GO_GLOBAL.PL finansowanie przyznano 22 innowacyjnym firmom na łączną kwotę przekraczającą 4,3 mln zł. Jak zapowiadają przedstawiciele NCBR, nabór wniosków do kolejnej, trzeciej edycji, zostanie uruchomiony jeszcze w bieżącym roku.
Szczegóły programu na stronie http://ncbr.gov.pl/aktualnosci/art,2325,wyniki-ii-edycji-programu-go_global-pl.html
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Go_Global.pl, lab, laboratorium, innowacje, rynek światowy
wstecz Podziel się ze znajomymi