Selvita na konferencji „AACR Annual Meeting 2014”
- Poster zatytułowany "Blokowanie antyapoptotycznych szlaków nowotworowych przez nowe, selektywne inhibitory kinaz MNK1 i MNK2 w glejakach i raku jelita grubego" zostanie zaprezentowany podczas sesji posterowej w niedzielę, 6 kwietnia w godzinach 13: 00 - 15: 00, Hall A-E, Sekcja 31, poster numer 28.
- Poster zatytułowany "Rozwój przedkliniczny i potencjał dualnych inhibitorów kinaz PIM/FLT3 w leczeniu nowotworów hematologicznych" zostanie zaprezentowany podczas sesji posterowej w poniedziałek, 7 kwietnia, w godzinach 8: 00 – 12: 00, Hall A-E, Sekcja 31, poster numer 22.
„Z przyjemnością zaprezentujemy najnowsze wyniki badań dwóch z naszych zaawansowanych programów onkologicznych na prestiżowej konferencji AACR Annual Meeting 2014”– powiedział dr Krzysztof Brzózka, Dyrektor ds. Naukowych, Wiceprezes Zarządu Selvita S.A. „W ramach projektu SEL201 Selvita bada potencjał działania na nowe cele kinazowe w onkologii, takie jak kinazy MNK1/2, które zgodnie z doniesieniami literaturowymi związane są z modulacją translacji w różnych typach nowotworów. Selvita opracowała najbardziej selektywną z dotychczas opublikowanych serię inhibitorów MNK1/2 i obecnie pracuje nad określeniem potencjału terapeutycznego tej grupy związków w guzach litych, szczególnie w połączeniu z innymi środkami regulującymi translację, takich jak inhibitory szlaku PI3K/mTOR.
W projekcie SEL24 Selvita bada potencjał terapeutyczny selektywnych dualnych inhibitorów kinaz odgrywających kluczową rolę w rozwoju nowotworów układu krwiotwórczego. Nasza konkurencja w tym obszarze koncentruje się na badaniu inhibitorów działających selektywnie na każdy z pojedynczych celów terapeutycznych. Selvicie udało się rozwinąć pierwszą w swojej klasie cząsteczkę, działającą na zmutowaną formę receptora FLT3 i regulowaną bezpośrednio przez niego rodzinę kinaz PIM. Nasz kandydat kliniczny o dualnym mechanizmie działania, cząsteczka SEL24-B489, wykazuje zarówno in vitro jak i in vivo lepsze działanie na panelu komórek od pacjentów z ostrą białaczką szpikową w porównaniu do inhibitorów selektywnych. Charakteryzuje ją również doskonała przyswajalność, a wstępny profil toksykologiczny rokuje bardzo obiecująco. Oprócz powyższych parametrów, obserwujemy także silne działanie synergistyczne z cytarabiną, standardowym lekiem stosowanym od dziesiątek lat w leczeniu ostrej białaczki szpikowej, co zwiększa szanse powodzenia związku w badaniach klinicznych, których rozpoczęcie zaplanowaliśmy na rok 2015.”
Źródło: informacja prasowa
Tagi: AACR Annual Meeting 2014, selvita, onkologia, lek, poster, konferencja
wstecz Podziel się ze znajomymi