Henkel Innovation Challenge
Jury postanowiło przyznać główną nagrodę drużynie z Niemiec, która przedstawiła najlepszą wizję produktu na miarę potrzeb w 2050 roku. W jej składzie znaleźli się Susann Tiffany Leuchtmann, studiująca w Kopenhaskiej Szkole Biznesu oraz Niels Henning Adler z Uniwersytetu w Mannheim. Ich zwycięski koncept pod nazwą „Syoss BREATHE” to fotosytetyczna linia produktów do pielęgnacji włosów.
Zwycięski niemiecki pomysł na produkt o nazwie „Syoss BREATHE” umożliwia włosom wytwarzanie tlenu w procesie fotosyntezy. Więcej tlenu to czystsze powietrze, które poprawia jakość życia, szczególnie w środowisku miejskim.
W tegorocznym konkursie ponownie wzięli udział studenci z całego świata. Swoje pomysły zgłosiły drużyny z 27 krajów, takich jak między innymi Chiny, USA, Francja czy Indie. Zadaniem uczestników było zaproponowanie pomysłu na produkt lub technologię marki Henkel na miarę 2050 roku, który byłby zarazem zgodny ze strategią zrównoważonego rozwoju firmy Henkel. Polskę reprezentowali Jan Raniecki i Wojciech Sabat ze Szkoły Głównej Handlowej, którzy w lutym wygrali krajowy etap Henkel Innovation Challenge.
Dzięki organizacji konkursu Henkel ma możliwość nawiązać relacje z najlepszymi studentami z różnych krajów, budując swoją reputację pracodawcy. Henkel zatrudnia 47 tysięcy pracowników ponad 120 narodowości na ponad 75 rynkach na świecie. Każdego roku ponad 1 500 studentów z całego świata uczestniczy w praktykach oferowanych przez firmę, zdobywając pierwsze doświadczenie w pracy zawodowej.
Źródło: www.farmacom.com.pl
Tagi: biznes, lab, laboratorium, innowacje, konkurs, przemysł
wstecz Podziel się ze znajomymi