Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy "Rozwój Polskich Uczelni"
I. ROZWÓJ POLSKICH UCZELNI
Nabór wniosków jest otwarty dla jedno - lub wielostronnych projektów, mających na celu opracowanie programów nauczania i poprawę jakości kształcenia (w tym rozwój zdolności instytucjonalnych) na polskich uczelniach wyższych. Możliwe do uzyskania dofinansowanie dla pojedynczego projektu wynosi od 20 000 EUR do 250 000 EUR.
Działania realizowane w ramach poszczególnych projektów powinny prowadzić do:
- rozwoju programów studiów w języku angielskim (wykładowym);
- rozwoju wspólnych programów studiów (na poziomie licencjackim, magisterskim lub doktoranckim), prowadzących do uzyskania podwójnego dyplomu – obowiązkowe partnerstwo instytucji z Polski i Norwegii;
- rozwoju nowych, innowacyjnych programów studiów, odpowiadającym nowym potrzebom i wyzwaniom pojawiającym się na poziomie krajowym lub europejskim;
- przygotowania nowych kursów, modułów, specjalizacji, programów studiów;
- utworzenia dwustopniowych programów studiów w oparciu o efekty kształcenia, z ECTS jako systemem transferu i akumulacji punktów;
- rozwoju kultury jakości, w tym wewnętrznych systemów zapewniania jakości;
- rozwoju programów studiów we współpracy z sektorem prywatnym;
II. WSPÓŁPRACA INSTYTUCJONALNA
Nabór jest otwarty dla wniosków składanych w ramach Współpracy Instytucjonalnej - dwustronnych lub wielostronnych projektów, dotyczących wspólnych działań i inicjatyw (takich jak np. seminaria, konferencje, publikacje) podejmowanych przez instytucje z Polski oraz z Państw - Darczyńców. Możliwe jest uzyskanie dofinansowania dla pojedynczego projektu w wysokości od 20 000 EUR do 100 000 EUR.
Projekty, realizowane obligatoryjnie w partnerstwie z co najmniej jedną instytucją z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu, mogą dotyczyć następujących zagadnień:
• wsparcie dla współpracy instytucjonalnej w obszarze edukacji między instytucjami na rzecz realizacji zagadnień będących przedmiotem wspólnego zainteresowania;
• rozwój lub przygotowanie nowych narzędzi i metod nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania opartego na technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).
• konferencje, seminaria, publikacje.
Kwota przyznanego dofinansowania w konkursach nie może przekroczyć 90% kosztów projektu, pozostałe minimum 10% kosztów powinno być zapewnionew formie pieniężnej z innych źródeł.
Jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum zainteresowane składaniem wniosku przekazują do dnia 6 maja 2013 r. do Działu Nauki i Współpracy Międzynarodowej (DNiWM) Zarys Projektu oraz „Ocenę kwalifikowalności podatku VAT w projekcie”, których formularze dostępne są na stronie internetowej.
Do dnia 22 maja 2013 r. należy złożyć w DNiWM jeden egzemplarz roboczej wersji wypełnionego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami w celu sprawdzenia poprawności wypełnionych danych formalnych.
Gotowy i zaakceptowany wniosek aplikacyjny, należy złożyć poprzez generator wniosków znajdujący się na stronie: online.frse.org.pl i do dnia 29 maja dostarczyć do DNiWM 3 kompletne egzemplarze wydrukowanego wniosku wraz z załącznikami w celu uzyskania niezbędnych podpisów upoważnionych przedstawicieli uczelni.
Szczegółowe informacje na temat naborów, formularze wniosku i przewodniki dla wnioskodawców są dostępne na stronie internetowej www.fss.org.pl.
W Dziale Nauki i Współpracy Międzynarodowej informacji udziela mgr inż. Kalina Janeczko (numer telefonu: 12 37 04 317 oraz e-mail: kalina.janeczko@uj.edu.pl).
Termin składania wniosków u Operatora Programu: do 7 czerwca 2013 r.
Termin złożenie zarysu projektu w DNiWM: do 6 maja
Termin składania wniosków w DNiWM: do 22 maja 2013 r.
Dokumentacja konkursowa: www.fss.org.pl
Źródło: www.cm-uj.krakow.pl
Tagi: współpraca, fundusz, uczelnia, lab, laboratorium, biotechnologia, projekt
wstecz Podziel się ze znajomymi