AGH JUNIOR – odkryj z nami świat nauki i techniki
„Odkrywamy świat nauki i techniki”
To tytuł cyklu artykułów oraz materiałów multimedialnych, w których naukowcy z naszej uczelni wytłumaczą najmłodszym fascynujące zjawiska i procesy, które zachodzą w otaczającym nas świecie, zaprezentują wynalazki oraz najistotniejsze osiągnięcia w obszarach nauk ścisłych i technicznych.
Zwiedzanie Ośrodka Historii i Techniki z Muzeum
Zapraszamy na wycieczki, podczas których dzieci będą mogły poznać m.in. pamiątki z różnych okresów działalności naszej uczelni, zabytkowe modele urządzeń górniczych, modele pieców hutniczych, aparaturę laboratoryjną, a także „Kopalnię Doświadczalną” – unikatowe w skali kraju i jedno z nielicznych w Europie laboratorium badawczo-dydaktyczne.
Warsztaty naukowe dla dzieci
W przyszłym roku w AGH rozpocznie się cykl warsztatów tematycznych dla dzieci. Głównym założeniem prowadzących jest przekazywanie wiedzy w jak najciekawszy sposób, w tym m.in. poprzez zabawę. Wśród realizowanych tematów znajdą się: Żelazo – skarb cenniejszy niż złoto; Szklane cuda – jak powstaje szkło?; Budujemy dom - skąd się bierze cement?; Zegar – twój przyjaciel; Od abakusa po „Odrę” – wędrówki przez historię komputera; „Czy wiatrak tylko daje mąkę?” – Odnawiane źródła energii). Organizatorem warsztatów jest Ośrodek Historii i Techniki z Muzeum.
KONKURS „WYNALAZEK ZMIENIAJĄCY ŚWIAT”
Zanim spotkamy się w Akademii, pragniemy zachęcić najmłodszych, aby zilustrowali wynalazek, który ich zdaniem może zasługiwać na miano „Wynalazku zmieniającego świat”. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody, a najciekawsze prace plastyczne zostaną zaprezentowane m.in. na wystawie w Muzeum Historii AGH i Techniki oraz na stronach internetowych uczelni.
Prace należy składać osobiście bądź nadsyłać pocztą do 26 listopada 2013 r.
Organizatorem konkursu jest Zespół ds. Informacji i Promocji AGH.
Wszelkie pytania dotyczące konkursu oraz projektu można kierować na adres: junior@agh.edu.pl.
Tagi: konkurs, wynalazek, technika, dziecko, lab, laboratorium, AGH
wstecz Podziel się ze znajomymi