Stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców
Nabór wniosków będzie prowadzony od połowy stycznia za pośrednictwem systemu www.osf.opi.org.pl. Obecnie możliwe jest składanie wniosków w papierowej wersji zgodnie ze wzorem z załącznika nr 2 do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 września 2010 r. (Dz. U. Nr 179, poz. 1204). Wnioski w wersji papierowej można składać tylko w uzasadnionych przypadkach, np. zbliżający się termin ukończenia 35. roku życia. Pozostali kandydaci muszą poczekać do udostępnienia wniosków w systemie www.osf.opi.org.pl.
Stypendium może być przyznane maksymalnie na okres trzech lat. Wnioski mogą być składane przez młodych naukowców, którzy są zatrudnieni na uczelniach, instytutach badawczych lub w instytutach Polskiej Akademii Nauk i prowadzą badania z dowolnej dziedziny naukowej.
Formalnie wnioski muszą być składane przez rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe zatrudniające kandydatów do stypendium. Stypendysta sam decyduje na co przeznacza stypendium.
Przy ocenie złożonych wniosków, pod uwagę brane są m.in.:
- dorobek naukowy kandydata,
- poziom prowadzonych badań,
- przyznane wcześniej nagrody,
- udział w międzynarodowych projektach.
Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów naukowych dla wybitnie uzdolnionych naukowców określa Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 września 2010 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania nagród za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne oraz stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców.
Informacja o IX edycji konkursu na stypendia naukowe dla wybitnych młodych naukowców na stronie MNiSW.
Źródło: www.granty-na-badania.com
Tagi: naukowiec, stypednia naukowe, badania, lab, laboratorium
wstecz Podziel się ze znajomymi