Kolejny etap projektu Inżynier Przyszłości na Politechnice Gdańskiej
Prace obejmą: nadbudowę budynku Wydziału Mechanicznego o jedną kondygnację, przebudowę Laboratorium Spawalnictwa oraz Laboratorium Obrabiarek i Procesów Technologicznych zlokalizowanych w halach przy budynku Wydziału Mechanicznego. W planie jest także przebudowa i adaptacja budynku Laboratorium Maszyn i Systemów Okrętowych na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2015 roku. Dodać należy, iż sukcesywnie odbywać się będą przetargi na sprzęt i wyposażenie badawczo-dydaktyczne dla obu wydziałów.
Rektor tłumaczył, że modernizacja budynków jest ważna, gdyż dzięki temu zmienią się warunki pracy i studiowania oraz możliwe będzie wykorzystanie nowoczesnych technik nauczania i pracy zespołowej.
Projekt Inżynier Przyszłości jest o tyle wyjątkowy na tle innych, związanych z infrastrukturą uczelnianą, że w centrum stawia studenta i kształtowanie jego umiejętności inżynierskich: planowania, projektowania, konstruowania/budowania i wnioskowania na podstawie przeprowadzonego doświadczenia.
Przypomnijmy, że w ramach projektu Inżynier Przyszłości udało się już przygotować Laboratorium 3D Wydziału Architektury (luty-grudzień 2012), a w trakcie realizacji jest budowa gmachu Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość.
W ramach projektu przewiduje się tworzenie nowej infrastruktury edukacyjnej na wydziałach Mechanicznym, Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Architektury, jak też w Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość, jak m.in.: studenckie przestrzenie modelowania matematycznego, laboratoria projektowania przestrzennego, laboratoria interaktywnej eksploracji wiedzy, laboratoria symulacji i modelowania zjawisk oraz procesów oraz studenckie przestrzenie konstrukcji i ewaluacji.
Źródło: www.pg.edu.pl
Tagi: Inżynier Przyszłości, projekt, lab, laboratorium, mechanika, oceanotechnika, okrętownictwo, rozbudowa
wstecz Podziel się ze znajomymi