Kolejna edycja programu "Granty na granty"
Pieniądze z grantu mają pomóc w przygotowaniu wniosku o unijne pieniądze. Wsparcie jest skierowane do jednostek naukowych, które zamierzają podjąć się roli koordynatora w planowanym projekcie oraz stworzyć międzynarodowe konsorcjum. Jednostki naukowe mogą się ubiegać o przyznanie środków m.in. na pokrycie planowanych kosztów przygotowania wniosku.
"Naukowcy podkreślali rolę tego programu w ubieganiu się o granty w poprzedniej perspektywie finansowej UE. Teraz uruchamiamy +Granty na granty+ w nieco zmodyfikowanej wersji. Badacze mogą sięgnąć nawet po 30 tys. zł. To wystarczające środki na przygotowanie dobrego wniosku" – uważa minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.
"Granty na granty" ma pomóc polskim jednostkom w realizowaniu projektów w ramach Horyzontu 2020, Funduszu Badawczego Węgla i Stali, a także Euratomu. Jednostki naukowe mogą się ubiegać zarówno o przyznanie środków finansowych na przygotowania wniosku projektowego do programu badawczego Unii Europejskiej, jak i na refundację już poniesionych kosztów na przygotowanie wniosku.
Środki pozyskane w ramach projektu można przeznaczyć np. na przeprowadzenie dodatkowego rozpoznania, jeśli chodzi o przedmiot wniosku (np. rozpoznanie stanu wiedzy) albo w przygotowaniu wniosku (np. wynajęcie do tego zewnętrznej firmy). Pieniądze mają też pomóc w udziale w konferencjach albo w organizacji spotkań roboczych (wynajmowaniu sal konferencyjnych).
W komunikacie resortu nauki podkreślono, że program „Granty na granty” to kolejna inicjatywa MNiSW, która dąży do aktywizacji i poprawy skuteczności polskich naukowców w zdobywaniu europejskich grantów.
Szczegóły dotyczące programu "Granty na granty" znajdują się na stronie resortu.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: grant, program
wstecz Podziel się ze znajomymi