Giełda nagrodzonych wynalazków na światowych wystawach i targach innowacji
PAP - Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych wystawy.
Głównym celem wystawy - organizowanej przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów - jest promocja osiągnięć i międzynarodowych sukcesów jednostek sfery nauki, innowacyjnych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych wynalazców poza środowiskiem naukowym, zwiększenie zainteresowania przedsiębiorców polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi oraz produktami innowacyjnymi, a także uhonorowanie medalistów targów wynalazczości za ich międzynarodowe sukcesy. Na Giełdzie zostaną przedstawione wyroby i technologie zaawansowane w procesie badawczo-wdrożeniowym lub gotowe do wdrożenia i komercjalizacji.
W wystawie wezmą udział laureaci wystaw w Brukseli, Norymberdze, Seulu, Tajpej, Makau, Pradze, Sewastopolu i Kuala Lumpur. Pierwszego dnia imprezy będzie miała miejsce ceremonia wręczania dyplomów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego laureatom wystaw i targów wynalazczości w roku 2013.
Drugiego dnia wystawy, czyli 12 lutego każdy zainteresowany będzie miał okazję odwiedzić giełdę i zapoznać się z prezentowanymi przez uczestników wystawy innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny.
Do udziału w giełdzie zapraszani są przedstawiciele akademickich środowisk naukowych, instytutów badawczych a także firm, uczniowie, studenci, doktoranci oraz przedstawiciele przemysłu, których innowacyjne rozwiązania otrzymały medale i inne wyróżnienia na światowych wystawach wynalazków w 2013 roku.
Podczas ubiegłorocznej edycji Giełdy przedstawiono ponad 170 projektów, głównie z dziedziny ekologii, chemii, biologii, elektroniki, technik medycznych, mechaniki, budownictwa i informatyki. W tym roku giełda odbędzie się w części konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
http://laboratoria.net/edukacja/20339.html