Uniwersytet w Bydgoszczy: milionowa dotacja na badania nad mikotoksynami
To kolejny, tak wielki sukces zespołu Zakładu Fizjologii i Toksykologii UKW, pod kierownictwem profesora Jana Grajewskiego. Tym razem pracownicy Zakładu, przeprowadzą ukierunkowane badania podstawowe z zakresu toksyczności grzybów pleśniowych i mikotoksyn zagrażających zdrowiu ludzi i zwierząt. Celem projektu, jest wykorzystanie potencjału nauki i jednostek B+RT dla wzrostu konkurencyjności regionu.
Dofinansowanie pozwoli na wzmocnienie Laboratorium Badawczego Mikotoksyn, jako wiodącej jednostki naukowo-badawczej w kraju, w zakresie kontroli mikologicznej oraz toksykologicznej żywności i pasz. Projekt umożliwi poszerzenie profilu prowadzonych badań, co z kolei przełoży się na szerszą ofertę usług dla przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego, a także gospodarstw rolnych. Jest to kolejny już projekt wzmacniający relacje pomiędzy jednostkami badawczymi a sektorem gospodarczym.
ZESPÓŁ PROJEKTU
Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Jan Grajewski
Wykonawcy projektu: dr Magdalena Twarużek, mgr Anna Błajet-Kosicka, mgr Radosław Skórzewski, mgr Robert Kosicki, mgr Justyna Kwiatkowska, mgr Ewelina Soszczyńska, mgr inż. Katarzyna Kuźmińska, mgr Ewelina Sibiorowska.
Pełna informacja na temat dofinansowania
794.784,56 PLN pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 140.256,10, to dofinansowanie z budżetu państwa. Łączna suma dotacji 935 040,66 zł. Projekt dofinansowany w ramach Działania 5.4 Wzmocnienie regionalnego potencjału badań i rozwoju technologii, Oś priorytetowa 5. Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Źródło: www.ukw.edu.pl
http://laboratoria.net/edukacja/21408.html