Nowe kierunki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, od nowego roku akademickiego można studiować trzy nowe kierunki: agrobiznes, biotechnologię stosowaną roślin i biologię człowieka.
Agrobiznes
Agrobiznes to nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów umożliwiający zdobycie wiedzy z zakresu rolnictwa oraz prowadzenia gospodarstwa i innych firm sektora agrobiznesu.
Celem studiów jest kształcenie wysokiej klasy specjalistów w branży rolno-spożywczej, dlatego też studia przeznaczone są dla osób ambitnych, planujących związać swoją karierę z szeroko pojętym sektorem rolno-spożywczym. Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte na kierunku agrobiznes, pozwolą absolwentom zarówno na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, jak i na piastowanie stanowisk menadżerskich w przedsiębiorstwach sektora rolno-spożywczego, a także w instytucjach publicznych wspomagających rozwój lokalny i regionalny w Polsce.
Biotechnologia stosowana roślin
Biotechnologia stosowana roślin jest nowym kierunkiem na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym. Pozwala na zdobycie wiedzy z biotechnologii roślin w zakresie nowych technologii i technik wykorzystywanych do rozmnażania roślin in vitro, w hodowli i produkcji roślin użytkowanych rolniczo, także w ochronie zdrowia, w przemyśle kosmetycznym. Studia przeznaczone są dla osób ambitnych i lubiących wyzwania.
Warto wspomnieć, ze ważną częścią programu kształcenia jest praktyka zawodowa, której celem jest zapoznanie z metodami biotechnologicznych w praktyce rolniczej. Student może ją odbywać za granicą m.in. w ramach programów Erasmus, za granicą.
Biologia człowieka
Kierunek jedyny w Polsce. Biologia człowieka, czyli inaczej antropologia fizyczna, jest nauką interdyscyplinarną. W związku z tym absolwenci mają duże możliwości zatrudnienia, m.in. w: firmach archeologicznych, laboratoriach kryminalistycznych, stacjach sanepidu, urzędach statystycznych i instytutach badań opinii społecznej, pracowniach ergonomii i komórkach BHP przy wielu zakładach pracy.
Źródło: www.up.wroc.pl
http://laboratoria.net/edukacja/21717.html