Geoinformatyka – nowy kierunek na Politechnice Warszawskiej
W odróżnieniu od kierunków „geoinformacja” tworzonych na uniwersytetach, większy nacisk położony jest na przygotowanie absolwentów do tworzenia nowych innowacyjnych technologii i rozumienie specyficznych zagadnień geodezyjno-kartograficznych.
Student kierunku „Geoinformatyka” w trakcie studiów będzie zdobywał zdolność łączenia wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki oraz z zakresu szeroko rozumianych nauk geoinformacyjnych (w szczególności geodezji i kartografii), dzięki czemu przygotowany będzie do kreowania nowych innowacyjnych produktów geoinformacyjnych (m.in. map cyfrowych, geoportali, aplikacji lokalizacyjnych i nawigacyjnych), do właściwego stosowania standardów z zakresu informacji geograficznej oraz będzie posiadał umiejętność efektywnej komunikacji w ramach interdyscyplinarnych zespołów projektowych (informatycy, geodeci, kartografowie, fotogrametrzy, geologowie, itp.).
Absolwent będzie potrafił zaprojektować, wykonać lub współuczestniczyć w tworzeniu oprogramowania i systemów wspomagających pracę specjalistów pozyskujących, przetwarzających i wykorzystujących informację przestrzenną (w tym geograficzną).
Absolwent będzie przygotowany zarówno do pracy zarówno w instytucjach oraz przedsiębiorstwach działających w sektorze geodezji i kartografii, informatyki jak i w innych sektorach gospodarki w działalności związanej z zarządzeniem geoinformacją (np. telekomunikacja, energetyka, bankowość i ubezpieczenia, geomarketing, bezpieczeństwo i obronność, turystyka, logistyka i transport, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, geologia, leśnictwo).
Więcej informacji na stronie http://gik.pw.edu.pl.
Źródło: www.pw.edu.pl