6 kroków ku lepszej pracy w zakładach pomocy społecznej i placówkach medycznych
Praca w służbie zdrowia oraz w placówkach opieki socjalnej wymaga dużej determinacji, zacięcia, cierpliwości, skupienia i ogromnej wiedzy. Wszak ‘klientami’ w tej branży są sami ludzie. Ludzie, którym trzeba pomóc, którzy liczą, że ich wesprzemy w trudnych momentach. Zawierzają nam nieraz swoje życie, dlatego tak ważne jest, aby prócz serca wkładanego w pracę, duży nacisk postawić na wiedzę i umiejętności oraz na rozwój.
Krok 1 – gruntowna wiedza na temat obowiązujących przepisów i procedur
Człowiek nie jest maszyna i nie jest możliwe spamiętanie wszystkich aktów prawnych w danej dziedzinie. Łatwo się pogubić nawet w jej liczbie, gdyż przepisy ulegają częstym zmianom, aż ciężko za nimi nadążyć. Zatem jeśli cenisz swój czas i chcesz mieć czarno na białym wymienione, omówione i odpowiednio zinterpretowane wszelkie ustawy i rozporządzenia przydatne w pracy pracownikom socjalnym oraz osobom zarządzającym placówkami socjalnymi.
Prezentujemy aktualizowany poradnik Pomoc społeczna. Dzięki aktualizowaniu treści w nim zamieszczone nigdy nie ulegają przedawnieniu i zawsze można mieć pewność, że informacje są sprawdzone i obowiązujące. Podstawowe zadania poradnika to:
- interpretacja przepisów prawnych i ich wpływ na zadania dla placówek pomocy społecznej
- odpowiedź na pytanie: Jak zarządzać placówką pomocy społecznej?
- omówienie wymogów formalno-prawnych i sposobów zaskarżania decyzji administracyjnej
- podpowiedzi, jak skutecznie pozyskiwać dodatkowe środki finansowe i materialne na wsparcie prowadzonej działalności
- zasady przygotowywania i zorganizowania kampanii marketingowych instytucji socjalnych
Ponadto dowiedz się, jakie są modele (na przykładach) pracy z różnymi grupami klientów i na czym polega współpraca z wolontariuszami? A także wiele innych zagadnień znajdziecie w poradniku Pomoc społeczna. Przejdź TUTAJ i zapoznaj się z przykładowymi stronami oraz szczegółowym spisem treści. Oferta specjalna – przy składaniu zamówienia wpisz w Kod promocyjny RB10AS01, a otrzymasz 10% rabatu!
Krok 2 – właściwe podejmowanie decyzji – bez niepotrzebnych stresów
Wielokrotnie się zdarza, że długo zastanawiamy się, jakiej decyzji wymaga przypadek, którym właśnie się zajmujemy? Nie jesteśmy pewni, do jakich przepisów należy się odwołać?
Codzienna praca pracownika socjalnego to w dużej mierze stosowanie kodeksu postępowania administracyjnego. Podejmowanie decyzji administracyjnych pochłania niestety większość czasu pracy. Dlaczego zatem nie ułatwić sobie życia i usprawnić wykonywanie zadań? Wystarczy zbiór wzorów i formularzy pism najczęściej wykorzystywanych w placówkach pomocy społeczne. Zamieszczony na płycie CD, dzięki czemu zawsze można go zabrać ze sobą i wykorzystać w dogodnym momencie. Decyzje administracyjne w pomocy społecznej
Zbiór formularzy i aktów prawnych na CD. Ty zaoszczędzisz czas i nerwy, Twoja placówka uzyska dostęp do bazy wzorów z zakresu najczęściej podejmowanych decyzji administracyjnych, a najważniejsze, że podejmowane decyzje będą w zgodzie z aktualnymi przepisami administracyjnymi. Formularze można dowolnie edytować, dostosowywać do własnych potrzeb, a także zapisywać i drukować. Wykaz formularzy zawartych na płycie znajdziesz klikając TUTAJ. Zamawiając pamiętaj o Kodzie promocyjnym – RB10AS01. Z nim masz 10% zniżki.
Krok 3 – zdobywanie funduszy na nowe projekty i inwestycji
Pomoc społeczna nie powinna opierać się wyłącznie na wydawaniu świadczeń socjalnych. Dla osób upośledzonych, bądź niezaradnych życiowo ważniejsze od pomocy finansowej jest tworzenie im możliwości rozwoju, pracy, tak, aby mogli czuć się pełnowartościowymi obywatelami. Masz ciekawe pomysły, jedynie brakuje Ci środków na ich realizacje. Z pomocą przychodzą projekty systemowe UE. Nie wiesz, jak się do tego wszystkiego zabrać, jak napisać wniosek, jak go zgłosić oraz jak przeprowadzić projekt. Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi Poradnik dla Beneficjenta Działania 7.1. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Projekty systemowe w pomocy społecznej – pytania i odpowiedzi. Wygodna, zwarta forma oraz porady napisane w postaci pytań i odpowiedzi – to najlepszy sposób na sukces. Przejdź TUTAJ, aby zamówić. Wpisz w Kod promocyjny RB10AS01, a otrzymasz 10% upustu.
Krok 4 – zapewnienie standardów higieny, bezpieczeństwa i jakości pracy w laboratorium
Praca w laboratorium wymaga precyzji i zachowania środków bezpieczeństwa. Trzeba uważać na próbki, na chemikalia, opary. Trzeba przestrzegać procedur i trzymać się standardów. Chwila nieuwagi, bądź nieostrożność może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie daj zaskoczyć się kontroli! Potrzebujesz bieżącego dostępu do zmian w przepisach prawnych oraz kompleksowej wiedzy z zakresu higieny i bezpieczeństwa pracy w laboratorium. Higiena i bezpieczeństwo pracy w laboratorium. Praktyczny poradnik dla pracowników laboratoriów: medycznego, chemicznego i mikrobiologicznego. Dzięki niemu przygotujesz się do inspekcji, audytu, czy kontroli, dowiesz się, co trzeba zrobić, aby otrzymać akredytację. Publikacja pod patronatem merytorycznym Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Zainteresowany? Kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej, a także zamów. Skorzystaj z rabatu – wprowadź RB10AS01 w pole Kod promocyjny, a zostanie on automatycznie naliczony.
Krok 5 – sprawne i właściwe zarządzanie placówką opieki medycznej
Aby zakład mógł dobrze i sprawnie funkcjonować, potrzebuje odpowiedzialnego i mądrego zarządzania. Tutaj niezwykle przydatny może się okazać fachowy poradnik dla zarządzających placówkami opieki medycznej oraz lekarzy Higiena w placówkach opieki medycznej. Prezentuje kompleksowe i praktyczne podejście do zagadnień higieny, zarówno w placówkach lecznictwa otwartego, jak i zamkniętego. Stanowi niezastąpioną pomoc w pracy wszystkich zarządzających placówkami medycznymi, lekarzy, a także pielęgniarek epidemiologicznych oraz pracowników stacji sanitarno – epidemiologicznych. Zobacz przykładowe strony z poradnika – przejdź TUTAJ. Zamawiając pamiętaj o kodzie promocyjnym, o którym pisaliśmy wcześniej.
Krok 6 – praktyka, wiedza, doświadczenie i rozwój
Wydawanie orzeczeń lekarskich bywa kłopotliwe. Bardzo dobrze wiedzą o tym lekarze medycyny pracy. Od ich decyzji może zależeć życie zawodowe wielu ludzi, w przypadku błędu muszą liczyć się z nieprzyjemnościami ze strony przełożonych oraz służb nadzorujących ich pracę. A w ostatnim czasie wzmożono kontrole wydawanych orzeczeń. Lekarz medycyny pracy to miesięczny serwis informacyjno-doradczy, dzięki któremu dowiesz się, jak orzekać w kłopotliwych sytuacjach. Będziesz na bieżąco ze zmianami prawnymi oraz aktualnych problemach i trendach w medycynie pracy. Serwis dostępny jest w dwóch wersjach – drukowanej, którą znajdziesz TUTAJ, oraz elektronicznej, przesyłanej co miesiąc na wskazany adres email, która znajduje się TUTAJ. Zamów wybrany przez Ciebie wariant i wykorzystaj 10% rabat, wpisując przy zamówieniu następujący Kod promocyjny RB10AS01.
Wymienione wyżej pozycje mogą pomóc w wykonywaniu Waszej pracy i stać się niezastąpionymi narzędziami wykorzystywanymi w codziennych obowiązkach. Ale jeśli nie chcecie nic kupować, możecie skorzystać z darmowych e-newsletterów. Wejdź na e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna, zarejestruj się i korzystaj z bezpłatnych informacji.
Tagi: ochrona zdrowia, placówka medyczna, pomoc społeczna, praca społeczna, praca, zakład opieki zdrowotnej, lekarz medycyny pracy, medycyna pracy
wstecz Podziel się ze znajomymi