Warsztaty TrainMiC® w trakcie Targów EuroLab 2013
TrainMiC® to program szkoleniowy Komisji Europejskiej dotyczący stosowania zasad metrologii w pomiarach chemicznych. Interpretacje metrologiczne chemicznych i bioanalitycznych pomiarów mają zastosowanie w takich obszarach gospodarki jak np. środowisko, żywność czy ochrona konsumenta.
Unikalna wiedza
Celem programu TrainMiC® jest udostępnienie diagnostom laboratoryjnym, badaczom, akredytowanym rzeczoznawcom oraz osobom decyzyjnym wiedzy, która przyczyni się do wzmocnienia i rozwoju infrastruktury pomiarowej. Taka edukacja w zakresie metrologii chemicznej wpływa na wzrost jakości prowadzonych badań analitycznych, dzięki temu, że stoi za nią ogólnoeuropejski jednorodny system szkolenia oparty na opracowanych wspólnie materiałach. Program umożliwia europejską współpracę koordynowaną i promowaną przez Instytut Pomiarów i Materiałów Odniesienia Wspólnotowego Centrum Badawczego (JRC-IRMM).
Korzyści płynące z udziału w szkoleniu TrainMiC® to przede wszystkim bezpośredni dostęp do zaawansowanej wiedzy oraz sieci ekspertów na terenie całej Europy. Co więcej, osoba, która brała udział w szkoleniu ma prawo do wykorzystywania tych materiałów w swojej pracy naukowej i dydaktycznej. Uczestnictwo w szkoleniu ma również istotny wymiar wizerunkowy – warsztaty te są wysoko cenione nie tylko w Europie, ale także poza nią, co znacząco podnosi wartość ich uczestników na rynku pracy.
Europejskie doświadczenie
Od wdrożenia programu w 2001 roku już 7429 specjalistów zostało przeszkolonych podczas 241 kursów prowadzonych głównie w Europie. Szkolenia prowadzone są w 14 językach. Materiały szkoleniowe zostały przygotowane przez grupę międzynarodowych ekspertów, a wykładowcy posiadają licencję Komisji Europejskiej. W Polsce koordynatorem programu TrainMiC® jest prof. Ewa Bulska, która w 2005 roku otrzymała nagrodę Komitetu Naukowego Wspólnotowego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej za wprowadzenie najlepszego projektu edukacyjnego TrainMiC® w zakresie pomiarów chemicznych.
Warunki uczestnictwa
Uczestnicy warsztatów mogą otrzymać międzynarodowy certyfikat uczestnictwa (certyfikacja TÜV ISO 9001) podpisany przez przedstawiciela Komisji Europejskiej, prof. dr Philipa Taylora oraz Koordynatora Programu TrainMiC® w Polsce, prof. dr hab. Ewę Bulską. Koszt uczestnictwa w warsztatach bez certyfikatu to 400 zł netto, z certyfikatem 550 zł netto. Udział w szkoleniu umożliwia diagnostom laboratoryjnym zdobycie punktów edukacyjnych.
Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, zgłoszenia i formularze rejestracyjne znajdują się na stronie:
http://www.targieurolab.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=158&Itemid=634&lang=pl
Prestiż Targów
Patronat Honorowy nad Targami EuroLab 2013 sprawują Stefan Niesiołowski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, prof. dr hab. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Czesław Mroczek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz prof. dr hab. Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk.
Równolegle odbędą się II Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab skierowane do branży kryminalistycznej. Spotykają się tam producenci, dystrybutorzy, użytkownicy oraz naukowcy wykorzystujący sprzęt, produkty oraz usługi stosowane w technice kryminalistycznej. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem sprawują Ryszard Kalisz, Przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Konstanty Miodowicz, Przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych, Stefan Niesiołowski, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz Jarosław Gowin, Minister Sprawiedliwości.
Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne online: www.targieurolab.pl.oraz www.crimelab.pl.
----------------------------------
Kontakt PR:
Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
agnieszka@lawendapr.com, tel. 601 99 10 89
Joanna Kuźma, Lawenda Public Relations,
joanna@lawendapr.com, tel. 502 096 072
Ewa Prochowicz, koordynator działu marketingu, MT Targi Polska,
eprochowicz@mttargi.pl, tel. 22 529 39 26
http://laboratoria.net/home/16456.html