RPC Superfos wykorzysta w swych opakowaniach więcej materiałów z recyklingu
Koncern RPC Superfos udoskonalił swoją technologię wtrysku
dwukomponentowego, dzięki czemu jest w stanie jeszcze bardziej
ograniczyć wpływ swoich opakowań na środowisko.
Skandynawska firma, posiadająca swoją fabrykę także w Polsce i specjalizująca się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, poprawiła własną metodę wtrysku dwukomponentowego. Ma to jej umożliwić szersze wykorzystanie materiałów pochodzenia roślinnego z recyklingu odpadów pokonsumenckich (PCR) lub poprzemysłowych (PIR). Dzięki temu przedsiębiorstwo zamierza stosować jeszcze więcej materiału z recyklingu niż dotychczas, co sprawia, że prowadzona przez niego produkcja staje się tańsza.
Metoda wtrysku dwukomponentowego pozwala zakładom RPC Superfos wtryskiwać materiał z recyklingu pomiędzy warstwy nowego materiału. W ramach tego rozwiązania widoczny jest jednak tylko nowy polipropylen. Tylko on ma też kontakt z zawartością opakowania, chociaż materiał pokonsumencki tworzy ok. 30% opakowania.
Powstały w ten sposób pojemnik posiada na zewnątrz cechy przypominające polipropylen. Także techniczne właściwości pozostają takie same, jak w konwencjonalnym opakowaniu. Co więcej pojemnik może być w całości zdobiony przy pomocy technologii offsetowej i to bez potrzeby dodawania bieli, co często bywa konieczne w przypadku czystego materiału PCR z racji jego ciemnej barwy. Po zużyciu polipropylen jest spalany z odzyskiem energii lub wykorzystany jako wypełnienie właśnie w opakowaniach produkowanych metodą wtrysku dwukomponentowego.
Powstałe w tej technologii pojemniki przeznaczone są na potrzeby rynku chemii budowlanej.
Źródło: http://www.chemiaibiznes.com.pl/
Tagi: technologia, koncern, lab, laboratoria, laboratorium, biotechnologia, innowacja
wstecz Podziel się ze znajomymi