Borealis sprzedaje technologie produkcji melaminy
Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy Borealis, decyzja była podyktowana strategią, która zakłada skupienie się wyłącznie na produkcji melaminy i odejściu od wieloletniego licencjonowania technologii jej wytwarzania. W nowe ręce powędrowały dwie technologie wysokociśnieniowe: Melamine High Pressure Process Technology oraz Super High Pressure Process Technology.
- Dostawcy technologii dla przemysłu azotowego mogą teraz wzmocnić swoje działalności biznesowe i włączyć stworzone przez nas rozwiązania w skład własnego portfolio – przyznał Markku Korvenranta, wiceprezes koncernu Borealis w dziale Base Chemicals.
Aktualnie austriacki koncern wytwarza melaminę w dwóch fabrykach. Pierwsza znajduje się w rodzimym Linzu, druga w niemieckim Piesteritz. Żadna z nich nie zostanie dotknięta konsekwencjami finalizowanej transakcji.
Spółka Urea Casale to światowy lider w dziedzinie projektowania i remontów instalacji mocznika. Należy do Grupy Casale, która z kolei specjalizuje się w projektowaniu i remontach instalacji amoniaku i metanolu.
W oparciu o zdobyte na przestrzeni lat know-how i posiadane prawa własności intelektualnej, rozwijane w oparciu o 500 wzorcowych projektów zrealizowanych na całym świecie, Grupa nabyła doświadczenie w produkcji amoniaku, metanolu i mocznika. Koncentruje się na rozwoju i licencjonowania opatentowanych technologii oraz posiada pełną zdolność do świadczenia usług wymaganych do skutecznego realizowania projektów, w tym projektów pod klucz.
- Dzięki silnej synergii związanej z procesem produkcji mocznika, nabyta przez nas technologia melaminy doskonale pasuje do portfela posiadanych technologii procesowanych - mówi stojący na czele Grupy Casale Giuseppe Guarino. - Od teraz będziemy mogli zaoferować odbiorcom absolutnie nowatorską technologię produkcji, która może być ściśle zintegrowana z instalacjami mocznika. Jesteśmy pod wrażeniem wydajności metody wytwórczej koncernu Borealis i jej prostoty. Tego typu kombinacja prowadzi do zmniejszenia nakładów inwestycyjnych, wysokiego poziomu bezpieczeństwa eksploatacji, a w zestawieniu z efektywnością procesu do obniżenia kosztów produkcji.
Źródło: www.chemiaibiznes.com.pl
Tagi: Borealis, technologia, melamina, lab, laboratorium, fabryka, przemysl azotowy
wstecz Podziel się ze znajomymi