BASF buduje fabrykę dla sektora detergentowego
Innowacyjny czynnik chelatujący firmy BASF łatwo ulega biodegradacji i wpływa na zwiększenie możliwości czyszczących detergentów i środków myjących w zakresie domowych, przemysłowych i instytucjonalnych rozwiązań czyszczących. Produkt jest coraz częściej wybierany jako alternatywa dla fosforanów przy produkcji wysokowydajnych, ekologicznych detergentów do mycia naczyń.
- Obserwujemy dynamiczny rozwój rynku bardziej przyjaznych dla środowiska środków czyszczących – powiedział Gabriel Tanbourgi, prezes działu BASF Care Chemicals. - Wraz z ekspansją i globalizacją produkcji czynnika Trilon® M, będziemy mogli zaspokoić zapotrzebowanie na ten produkt na rynku globalnym oraz wspierać naszych klientów w zakresie zrównoważonych rozwiązań czyszczących - dodał.
Inwestycja w Theodore (w stanie Alabama) poprawi zdolności produkcyjne zakładu w Ludwigshafen (Niemcy), co przyczyni się do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na Trilon® M w Europie. Ma to związek z planowanym w 2017 roku wprowadzeniem ograniczeń regulujących stosowanie fosforanów w detergentach dla zmywarek. W 2010 roku w Stanach Zjednoczonych detergenty dla zmywarek automatycznych zawierające fosforany zostały całkowicie wyeliminowane z produkcji i wycofane ze sprzedaży na terenie 16 stanów.
Firma BASF w 2010 roku rozszerzyła globalne zdolności produkcyjne czynnika Trilon®M, uruchamiając nowy zakład w Ludwigshafen. Trilon®M otrzymał certyfikat Design for the Environment (DfE) nadawany przez Agencję Ochrony Środowiska (EPA) w 2011 roku. Obecnie produkcja czynników chelatujących firmy BASF odbywa się w zakładach w Ludwigshafen, Limie, Ohio i Guaratinguetá (Brazylia). Trilon® M dostępny jest na całym świecie w formie ciekłej lub stałej.
Źródło: www.chemiaibiznes.com.pl
Tagi: czynnik chelatujacy, fabryka, BASF, detergent, lab, laboratorium
wstecz Podziel się ze znajomymi