ITSTW – fotowoltaika i budownictwo pasywne
W tym samym czasie odbyły się tu kilkakrotnie rozmowy z prywatnym inwestorem w sprawie powstania w Stalowej Woli, w ramach inkubacji w ITSTW firmy produkcji i dystrybucji energii elektrycznej wytwarzanej w oparciu o ogniwa fotowoltaiczne.
- To jakby dwa przykłady działań zmierzających do stwarzania firmom Stalowej Woli i regionu nowych szans na rozwój. W tym przypadku w grę wchodzą budownictwo, energetyka i firmy zainteresowane produkcją i odbiorem tańszej i „ekologicznej” energii. Czy te kontakty doprowadzą do powstania na naszym terenie „farm fotowoltaicznych” lub tzw. domów pasywnych – powinniśmy się przekonać już niezadługo - informuje Cezary Kubicki, prezes Inkubatora.
Jak wyjaśnia dyrektor Antoni Kopyto z ITSTW, chodzi o to, by wspólnie znaleźć płaszczyzny współpracy, by szanse zamieniać na konkretne działania.
- Kojarzymy więc naszych partnerów i gości z przedsiębiorcami i instytucjami naszego miasta, potencjalnymi kooperantami, odbiorcami i realizatorami ich pomysłów - dodaje Antoni Kopyto. - Tak się dzieje w przypadku wspomnianej fotowoltaiki czy domów pasywnych. Staramy się także, by to kojarzenie obejmowało władze miasta i powiatu, zainteresowane rozwojem lokalnej gospodarki i dysponujące w tej materii ważnymi atutami w postaci dostępu do terenów czy infrastruktury.
Źródło: www.gospodarkapodkarpacka.pl