United Technologies planuje wzrost zysku
W drugim kwartale zysk z działalności operacyjnej na poziomie segmentów wzrósł 15% w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego. Uwzględniając korekty z tytułu kosztów restrukturyzacji i wyniku netto transakcji jednorazowych, zysk z działalności operacyjnej na poziomie segmentów wzrósł o 15%. W omawianym kwartale efektywna stawka podatku wynosiła 28,2%, w porównaniu do poziomu 22,5% w drugim kwartale 2012 roku.
‒ Mieliśmy solidne wyniki w pierwszym półroczu, które wciąż się utrzymują ‒ stwierdził Louis Chênevert, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny UTC. ‒ Dzięki efektywnemu prowadzeniu działalności, dodatkowym oszczędnościom z tytułu restrukturyzacji oraz rosnącej liczbie zamówień, możemy podnieść dolny pułap zysku na akcję. Obecnie oczekujemy, że wyniesie on 6,00 dolarów - 6,15 dolara, co oznacza wzrost o 12%-15%, przy czym poprzednio zysk ten wzrósł z poziomu 5,85 dolara do 6,15 dolara.
Otis (producent wind i schodów ruchomych) zanotował 23% wzrost zamówień na nowe urządzenia w stosunku do drugiego kwartału roku poprzedniego, przy czym największy wzrost zanotowano w Chinach (39%). Zamówienia na nowe urządzenia dostarczane przez pion UTC Systemów Klimatyzacyjnych, Sterujących i Bezpieczeństwa (UTC Climate, Controls & Security) wzrosły o 6% w ujęciu organicznym. Komercyjne zamówienia na części zamienne wzrosły o 65% w jednostce dużych silników wchodzącej w skład Pratt & Whitney, co zawiera korzystny wpływ przyrostu udziału International Aero Engines (czyli lotnictwa).
W roku 2013 firma przewiduje sprzedaż na poziomie 64 mld dolarów, inwestycje w ramach restrukturyzacji na poziomie 450 mln dolarów w roku 2013, co oznacza wzrost o 350 mln dolarów w stosunku do poprzednich prognoz.
Środki pieniężne z działalności operacyjnej sięgające 1,9 mld dolarów po odjęciu nakładów inwestycyjnych w wysokości 369 mln dolarów były większe od zysku netto przypadającego posiadaczom akcji zwykłych za kwartał. Odkup akcji własnych i koszty przejęć wyniosły odpowiednio 335 mln dolarów i 42 mln dolarów.
‒ Po sprzedaży Rocketdyne, co nastąpiło w czerwcu, zakończył się proces przekształcenia portfela UTC i teraz skupimy się bezpośrednio na efektywnym prowadzeniu działalności ‒ dodał Chênevert. Goodrich i IAE wciąż osiągają wyniki lepsze od prognozowanych i stwarzają nowe możliwości dla zrównoważonego i długoterminowego wzrostu organicznego.
Do grupy UTC należą m.in. WSK Rzeszów (poprzez Pratt&Whitney), WSK PZL Mielec (poprzez Sikorsky) czy Goodrich w Krośnie.
Źródło: www.gospodarkapodkarpacka.pl