Zaproszenie do udziału w projekcie – wizyta studyjna w przedsiębiorstwie
Wizyta studyjna ma na celu przetestowanie rozwiązywania problemów rozwoju firm metodą TRIZ (Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań). Metodyka TRIZ służy do analizy sytuacji problemowych w przedsiębiorstwie, by na tej podstawie kreować pomysły na nowe rozwiązania realne do wdrożenia. Analiza dotyczyć będzie dwóch grup problemów: produktu (i usługi) oraz organizacji pracy firmy. W szczególności analizowane będzie pozycjonowanie produktu na tle krzywej S-kształtnej, ujawnianie „niepożądanych efektów” i generowanie nowych pomysłów. Problemy firm będą rozwiązywana przez mieszane zespoły pracowników danej firmy, specjalistów TRIZ. Jest to zresztą wpisane w podstawy metodyczne TRIZ. Specjalista TRIZ nie jest „przywiązany” do żadnej dziedziny techniki. Praktyka światowa wykazuje, że np. Master TRIZ W. Kudriawcew (Moskwa) skutecznie rozwiązuje problem produkcji niskokalorycznego jogurtu dla amerykańskiej firmy i problem łopatek sprężarki silnika odrzutowego.
W wizycie studyjnej udział wezmą przeszkoleni w ramach projektu konsultanci TRIZ, ekspert TRIZ oraz przedstawiciele Partnera projektu (około 11 osób). W ramach projektu oferujemy opłatę za wynajem sali na terenie przedsiębiorstwa oraz zapewniamy wyżywienie dla uczestników wizyty. Oferujemy również wynagrodzenie dla eksperta branżowego będącego przedstawicielem firmy, w której wizyta będzie prowadzona.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania formularza zgłoszeniowego wraz z propozycją i krótką charakterystyką eksperta branżowego.
Ze względu na fakt, że wizyta studyjna zgodnie z projektem ma stanowić modelowy przykład do rozwiązania problemu firmy metodą TRIZ, przy wyborze przedsiębiorstwa decydować będzie:
- Charakterystyka firmy, branża;
- Zaproponowane obszary problemów, do rozwiązania w przedsiębiorstwie (przykładowe podano w formularzu zgłoszeniowym);
- Wskazanie eksperta branżowego.
Wyboru dokona Komisja, w skład, której wejdą: ekspert TRIZ, przedstawiciel konsultantów TRIZ i przedstawiciel Partnera projektu. Termin składania formularza zgłoszeniowego 12.08.2013 do godz. 10.00 w formie scanu na adres e-mail dziubek@transfer.edu.pl. Planowany termin wizyty studyjnej – sierpień 2013 r.
Powyższe przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 2.2.1 Poprawa jakości usług świadczonych przez instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Strona projektu www.akademiatriz.it.kielce.pl
Kontakt:
Dziubek Magdalena
tel.: +48 12 628 25 56
email: dziubek@transfer.edu.pl
Źródło: www.transfer.edu.pl
http://laboratoria.net/przemysl/18864.html