Wielki sukces polskich wynalazców na targach BRUSSELS INNOVA
W tegorocznej edycji Targów, poświęconych transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego, zgromadzono rozwiązania z: Belgii, Chorwacji, Francji, Iranu, Malezji, Malty, Maroka, Mołdawii, Polski, Rosji, Rumunii, Tajlandii, Tajwanu i Włoch. Polscy wystawcy zaprezentowali 71 wynalazków.
W ramach konkursu jury tradycyjnie przyznało medale – brązowe, srebrne i złote. Najwyżej ocenione rozwiązania otrzymały złote medale ze specjalnym wyróżnieniem jury oraz nagrody specjalne ufundowane przez belgijskie i międzynarodowe instytucje rządowe. "Polacy otrzymali 65 medali oraz inne nagrody i wyróżnienia" - informuje w przesłanym komunikacie oficjalny przedstawiciel Targów BRUSSELS INNOVA na Polskę - EUROBUSINESS-HALLER.
Polacy otrzymali 15 medali złotych ze specjalnym wyróżnieniem jury. Nagrodą tą doceniono: Instytut Fizyki PAN za nową generację znaczników fluorescencyjnych do zastosowań w biologii i medycynie; firmę INVENTMED Sp. z o.o. i prof. Aleksandra Sieronia za urządzenie terapeutyczne wielofunkcyjne LASEROBARIA-S; Przemysłowy Instytut Motoryzacji za "zawieszenie o regulowanej sztywności kątowej szczególnie do pojazdów terenowych"; Instytut Mechaniki Precyzyjnej za "nowatorską kombinację procesów azotowania oraz obróbki cieplnej stali narzędziowych i konstrukcyjnych".
Wśród nagrodzonych złotym medalem ze specjalnym wyróżnieniem jury znalazły się również: Główny Instytut Górnictwa uhonorowany za "mechaniczny układ ochronny z zastosowaniem zasady dyssypacji energii"; Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych za sposób wytwarzania kompozytowej włókniny; Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych za "Wlot powietrza o podwyższonej osiowej symetrii napływu lotniczego turbinowego silnika odrzutowego, zwłaszcza bezpilotowego statku powietrznego".
Wspólnie złoty medal z wyróżnieniem otrzymały: Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM, Politechnika Warszawska i Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej, które doceniono za system monitorowania parametrów psychofizycznych pacjentów. Podobnie Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, nagrodzono za innowacyjną technologię produkcji suszonego mięsa strusiego o podwyższonej wartości odżywczej i prozdrowotnej. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał złoty medal z wyróżnieniem za węgle aktywowane o wysokiej zawartości azotu i wysokim przewodnictwie elektrycznym. Z kolei Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników oraz HOBAS System Polska Sp. z o.o. wspólnie wywalczyły złoto z wyróżnieniem za innowacyjną produkcję systemów niepalnych rur GRP.
Więcej na stronie: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: medla, targi, innowacje, BRUSSELS INNOVA, wynalazek
wstecz Podziel się ze znajomymi