Aplikacja Kinetise wsparciem dla przedsiębiorcy
"W Kinetise została stworzona m.in. aplikacja PAP, która przeszła proces certyfikacji i jest dostępna w sklepach, tzw. app storach na iPhone'a i Androida. Ta aplikacja dostarcza użytkownikowi treści o wybranej tematyce. Umożliwia personalizację ustawień, czyli użytkownik może sobie definiować, które depesze i z jakich kategorii będzie odbierać. Może też otrzymywać powiadomienia o komunikatach spółek. Informacje przychodzą na telefon komórkowy, a powiadomienia wyglądają podobnie jak SMSy. Stopień złożoności narzędzia i tego, co ono oferuje jest bardzo duży. Z jego pomocą dałoby się nawet stworzyć aplikację Facebooka" – tłumaczy Piotr Pawlak z Kinetise.
Jak wyjaśnia, kiedyś tylko programiści tworzyli strony internetowe, wcześniej tylko wybitni specjaliści potrafili stworzyć grafikę komputerową. Dzięki narzędziom takim jak Photoshop, każdy człowiek obeznany z komputerem poradzi sobie teraz z takim zadaniem. Podobnie jest z Kinetise. Pozwala ono każdemu użytkownikowi komputera stworzyć aplikację na smartfony. Osoba dysponująca tym narzędziem nie musi wcześniej przechodzić bardzo długiej nauki programowania i kończyć studiów informatycznych. Kinetise kosztuje 99 dolarów na miesiąc, a miesiąc wystarcza nawet laikowi na stworzenie aplikacji.
Kinetise jest firmą badawczo-rozwojową, start-upem technologicznym. Jako tzw. softwarehouse, tworzy dedykowane oprogramowanie na konkretne zamówienia dużych korporacji. Warszawska spółka działa już 9 lat i zatrudnia 50 osób, z czego połowa od 5 lat pracuje nad narzędziem Kinetise. Wśród załogi jest wielu absolwentów Politechniki Warszawskiej, Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych i Uniwersytetu Warszawskiego. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansowało Kinetise kwotą 150 tys. złotych z programu Go Global!
"W środowisku start-upowym programy NCBR cieszą się dużym uznaniem. My wydaliśmy środki z programu Go Global na promocję naszego rozwiązania w Stanach Zjednoczonych na konferencji Tech Crunch Disrupt w Dolinie Krzemowej. TechCrunch.com to największe na świecie medium poświęcone nowym technologiom. Byliśmy partnerem corocznej konferencji w San Francisco, oficjalną platformą do tworzenia aplikacji mobilnych. Udział w tym wydarzeniu już zaprocentował, mamy bardzo dużo użytkowników amerykańskich i rozpoznają nas największe firmy technologiczne" – analizuje Piotr Pawlak.
Przypomina, że Kinetise startowało w konkursie startupowym organizowanym przez IBM. Firma doszła do światowego finału i od tego czasu rozwija współpracę z IBM wchodząc w struktury sprzedażowe giganta. Rozwiązania polskiej spółki znajdują się na promowanych miejscach na platformach IBM, promujących najciekawsze narzędzia, rozwiązania i produkty.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: kinetise, appka, aplikacja, programista, przedsiebiorca
wstecz Podziel się ze znajomymi