BRASTER rozpoczyna prace nad aplikacją do interpretacji badań
Wstępny projekt badawczy, realizowany przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych (EiTI) PW trwał trzy miesiące i zakończył się sukcesem w połowie grudnia minionego roku. Celem kolejnego etapu prac jest opracowanie dedykowanych algorytmów automatycznej interpretacji obrazów termograficznych otrzymywanych z urządzenia BRASTER Tester. Według ekspertów z PW potrwa on ok. 6-9 miesięcy.
- W optymistycznym scenariuszu już za pół roku będziemy dysponowali gotowymi algorytmami, które umożliwią nam automatyczne rozpoznawanie zmian nowotworowych na obrazach termograficznych. Będzie to krok milowy w procesie przygotowania naszego urządzenia do komercjalizacji wśród kobiet. Przede wszystkim dlatego, że automatyczna interpretacja badań stanowi jeden z fundamentów strategii firmy. Ponadto oczekujemy, że czułość naszego urządzenia dodatkowo wzrośnie, do poziomu nawet ponad 90 proc. - wyjaśnia Marcin Halicki, prezes zarządu BRASTER S.A.
Zgodnie z ogłoszoną w listopadzie strategią Spółki na lata 2015-2021, urządzenie BRASTER Tester zostanie wprowadzone do sprzedaży w drugiej połowie 2016 r. W pierwszej kolejności trafi na rynek polski. W roku 2017 planowane jest rozpoczęcie dystrybucji w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Rok później urządzenie wejdzie do sprzedaży m.in. w kolejnych państwach Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych.
-----------------------------------------------------------------
BRASTER S.A. – jako jedyna firma na świecie – posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia BRASTER Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi.
Skuteczność urządzenia BRASTER Tester została potwierdzona w przeprowadzonych w 2013 r. badaniach klinicznych THERMACRAC. Wyniki badań wskazały, że BRASTER Tester jest skutecznym narzędziem diagnostycznym, komplementarnym wobec mammografii i ultrasonografii, które znacząco zwiększa możliwość wykrycia raka na bardzo wczesnym etapie rozwoju.
Zgodnie z ogłoszoną w listopadzie 2014 r. strategią na lata 2015-2021, urządzenie BRASTER Tester będzie adresowane bezpośrednio do kobiet. Jednocześnie nowy model biznesowy zakłada, że docelowo ok. 70 proc. przychodów spółki będzie generowała sprzedaż wysokomarżowych usług telemedycznych oferowanych w pakietach wraz z Testerem. BRASTER planuje w drugiej połowie 2016 r. wprowadzić Tester do sprzedaży w Polsce, a w 2017 r. w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Od 2018 r. planowana jest dalsza ekspansja, m.in. na rynki innych państw Unii Europejskiej oraz do Stanów Zjednoczonych. BRASTER S.A. od 2012 r. notowana jest na rynku NewConnect.
http://laboratoria.net/technologie/22879.html