Nieodkryty pierwiastek: Twoje badania? Jak za pomocą internetu, mediów, materiałów poligraficznych i prezentacji pokazać światu czym się zajmujesz? Jak skorzystać z pierwiastków promocji nauki?
(zobacz Układ pierwiastków promocji nauki)
W wiosennym cyklu SZKOŁY PROMOCJI NAUKI znajdziesz odpowiedzi!
UKŁAD PIERWIASTKÓW PROMOCJI NAUKI
Jesteś naukowcem, doktorantem, studentem? Zastanawiasz się czy to dla Ciebie? Zerknij na nasz UKŁAD PIERWIASTKÓW PROMOCJI NAUKI i zobacz ile jest możliwości do wykorzystania!
Warsztaty
Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie CITTRU przy ul. Czapskich 4.
29 maja (wt), godz. 10-15 – kontakty z mediami, czyli jak zainteresować dziennikarzy swoimi badaniami unikając przy tym pułapek – prowadzący Tomasz Müller
5 czerwca (wt), godz. 10.00-15.00 - sztuka autoprezentacji, czyli dwie godziny wykładu oraz dwie godziny praktycznych ćwiczeń z wykorzystaniem kamery. W ich trakcie omówienie i przedyskutowanie podstawowych technik autoprezentacyjnych, budowania konkretnych i skutecznych wypowiedzi - poprowadzi Jacek Mroczek
13 czerwca (śr), godz. 10-15 – strategie promowania nauki w internecie, czyli jak stworzyć fundamenty promocji swoich osiągnięć i własnej jednostki naukowej. Szkolenie nie koncentruje się na technicznych zagadnieniach projektowania komunikacji internetowej, ale na kreowaniu strategii, doborze narzędzi, analizie możliwych metod promowania, ocenie skuteczności. Prowadząca dr Ilona Iłowiecka-Tańska
UWAGA: jeśli ktoś może prosimy o przyniesienie własnych laptopów
14 czerwca (czw), godz. 10-15 – materiały poligraficzne, czyli jak przygotować projekt oraz zamówienie ulotki, plakatu, folderu – prowadzący Robert Wawrzeń
Dla kogo są to zajęcia i inne ważne informacje
- Warsztaty skierowane są do naukowców, którzy angażują się w działania związane z promocją nauki i chcieliby to robić coraz bardziej profesjonalnie. Zapraszamy także tych, którzy dopiero planują zostać rzecznikiem własnych osiągnięć badawczych i szukają inspiracji. Nie jesteś pewny? Przyjdź i daj się przekonać. Udział jest całkowicie bezpłatny!
- UWAGA: niestety nie jest możliwy udział pracowników administracyjnych uczelni
- Każde ze szkoleń trwać będzie 4 godziny (+ przerwy) i składać się będzie z części teoretycznej oraz praktycznej
- Rejestracja na szkolenie odbywa się przez specjalny formularz .
Ostateczny termin rejestracji: 24.05. (media i prezentacja) oraz 7.06. (poligrafia i internet). Zakwalifikowane osoby zostaną powiadomione nie później niż (odpowiednio)) 25.05. i 8.06.
- Można uczestniczyć w wybranych szkoleniach (nie ma obowiązku udziału we wszystkich zajęciach w cyklu). UWAGA: w szkoleniu z danego tematu można uczestniczyć tylko raz - jeśli wcześniej uczestniczyłeś np. w szkoleniu "Kontakty z mediami", nie aplikuj ponownie.
- Jeśli zarejestrujesz się na szkolenie, ale z jakichś przyczyn nie będziesz się mógł pojawić, KONIECZNIE NAS POWIADOM. Zainteresowanie jest duże. Warto, by ktoś wykorzystał Twoje miejsce.
Szkoła Promocji Nauki to nie tylko warsztaty 4 kluczowych kompetencji
SPN to tylko jedna z wielu inicjatyw CITTRU. wspierających rozwój nowoczesnej nauki. Zaglądaj na stronę internetową CITTRU, odwiedzaj nasz profil na Facebooku, subskrybuj newsletter, aby nie przegapić innych ciekawych wydarzeń – pogłębionych szkoleń, seminariów, konferencji, konkursów i innych propozycji.
Kilka przykładów:
- "Jak pisać teksty popularnonaukowe?" - warsztaty
- Debata "Promocja nauki: możliwości i wątpliwości"
- Spektakl "Visualise - Piękno Nauki"
- Zapytaj eksperta: prawo autorskie - internet - nauka
- Futuronauta, Nauka i media. NIMB 13
- Forum Nowej Nauki, Warsztaty - Kampania promocyjna projektu w internecie
Recenzje