Psy wsparciem w leczeniu uzależnionych nastolatków
Organizacja cotygodniowych, godzinnych spotkań nastolatków przebywających w ośrodkach leczenia z psami, które na co dzień żyją w schroniskach, sprawia, że młodzież staje się pogodniejsza, spokojniejsza i pełna nadziei na zaistnienie pozytywnych zmian w swoim życiu.
Nastolatki (w tym wypadku jedynie chłopcy), które borykają się z problemami związanymi z nadużywaniem narkotyków lub alkoholu, a często cierpią również na ADHD, depresję, czy zespół stresu pourazowego, dzięki spędzaniu czasu na opiece nad czworonogami mają szansę na zapomnienie o swoim smutku i pobudzenie prawidłowej aktywności emocjonalnej.
"Już w trakcie okresu próbnego byłam zaskoczona tym, jak spokojni stawali się chłopcy w pobliżu psów i jak zanikały wybuchy złości i hiperaktywność. To było coś, co jest widoczne jak różnica między nocą a dniem" - komentuje Lindsay Ellsworth, badaczka z WSU.
Ellsworth przypuszcza, że za pozytywne efekty przebywania ze zwierzętami odpowiadają uwalniane do mózgu substancje chemiczne: dopamina podczas oczekiwania na spotkanie z czworonożnymi przyjaciółmi i opioidy w trakcie zabawy z nimi.
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Tagi: laboratria, lab, laboratorium, biotechlonogia, zwierzęta, terapia, uzalezniania, młodzież
wstecz Podziel się ze znajomymi
Najdokładniejsze systemy satelitarnego transferu czasu
Nie zawsze zegar atomowy działa lepiej niż kwarcowy.
Ponad połowa chorych z SARS-CoV2 cierpi na długi covid
Przez długi czas może mieć takie objawy jak zmęczenie.
Uniwersytet Warszawski będzie kształcić kadry dla energetyki jądrowej
Przekazał Wydział Fizyki UW.
Recenzje